Katalog
produktów
E-Commerce Kontakt

Metalwork

50 anni, 1967 - 2017 Elite logo Logo Fondazione Bonatti

IO-Link

 

IO-Link to protokół komunikacyjny zaprojektowany specjalnie w celu ułatwienia i standaryzacji komunikacji pomiędzy centralnym systemem sterowania a siecią czujników lub urządzeń wykonawczych. Architektura systemu wymaga aby różne urządzenia IO-Link były podłączone do urządzenia IO-Link Master, które z kolei jest zintegrowane z systemem automatyki, na przykład za pomocą jednej z powszechnie stosowanych na rynku magistrali polowych.

Zalety stosowania komponentów IO-Link:

  • standardowe okablowanie, zmniejsza złożoność połączeń między urządzeniami;
  • możliwość zarządzania dużą ilością danych wejściowych i wyjściowych;
  • architektura sieciowa ułatwia konfigurację i monitorowanie ;
  • dzięki standaryzacji systemu wymiana urządzeń jest naprawdę prosta;
  • protokół oferuje kilka zaawansowanych funkcji diagnostycznych;
  • możliwości raportowania zgodnie ze standardem IEC 61131-9.

Metal Work, dzięki wieloletniemu doświadczeniu, oferuje szeroką gamę urządzeń IO-Link, w pełni zgodnych z protokołem referencyjnym.

IO-Link schemat układu
Metal Work IO-Link produkty

 

EB 80

Seria wysp zaworowych EB 80 dostępna jest także w wersji IO-Link. Do wyboru mamy opcję 32 IN / 32 OUT, która oprócz sterowania zaworami umożliwia również zarządzanie modułami sygnałowymi. W przypadkach gdzie istnieje tylko konieczność kontroli zaworów dostępna jest wersja 64 OUT.
IO-Link występuję także w serii EB 80 BOXI.
EB 80 IO-Link

 

REGTRONIC

Proporcjonalne regulatory ciśnienia serii REGTRONIC, dostępne w różnych wielkościach z przyłączami od M5 do G2” oraz przepływem do 20 000Nl/min. Regulacja ciśnienia odbywa się w zamkniętej pętli, gdzie blok sterujący porównuje wartość ciśnienia na przyłączu wyjściowym z zaworu z wartością zadaną i w zależności od sytuacji steruje pracą dwóch zaworów pilotujących w taki sposób aby osiągnąć wymagane ciśnienie.
Wszystkie produkty serii Regtronic są dostarczane również w wersji IO-Link.
Regtronic IO-Link

 

FLUX

Przepływomierze Metal Work serii FLUX to urządzenia do pomiaru przepływu sprężonego powietrza, które mogą być stosowane w różnych obszarach instalacji pneumatycznej. Dostępne są dwie wielkości: FLUX 1, przyłącza G1/2" dla przepływów do 2.000 Nl/min oraz wielkość FLUX 2, przyłącza G1" dla przepływów do 4.000 Nl/min. Korpus urządzeń wykonany jest z anodowanego aluminium, a konstrukcja czujnika gwarantuje precyzyjny odczyt natężenia przepływu bez tworzenia spadków ciśnienia między wlotem i wylotem przyrządu. Seria FLUX 1 i 2 dostępna jest także z interfejsem IO-Link.
Flux IO-Link

 

CYFROWY PRZEKAŹNIK
PNEUMO-ELEKTRYCZNY SERIA 640 IO-Link

Cyfrowy przekaźnik ciśnienia umożliwia zarówno przesyłanie sygnałów elektrycznych związanych z ciśnieniem oraz dzięki bardzo czytelnemu dwukolorowemu wyświetlaczowi LED, wyświetlanie chwilowej wartości samego ciśnienia. Urządzenie umożliwia nastawę wybranych parametrów pracy, takich jak np. wartość histerezy czy jednostkę miary ciśnienia. Jednostka wyposażona jest w jedno przyłącze pneumatyczne GZ R1/8’’ na tylnej ścianie, w którym znajduje się przyłącze pneumatyczne GW M5. Dostępne akcesoria umożliwiają montaż do płaszczyzny pionowej, poziomej oraz do montażu panelowego.
Przekaźnik pneumo-elektryczny serii 640 IO-Link